(420) Kapustičky se smetanou

¾ kg kapustiček
10 deka  anglické slaniny
2 lžíce mandlových lupínků
1 lžíce másla
1 lžíce slunečnicového oleje
3 deci  smetany ke šlehání
4 lžíce strouhanky
3 lžíce nastrouhaného parmazánu
sůl a pepř

Předehřejte troubu na 200 °. Očištěné kapustičky překrájejte  na poloviny, vsypte do vařící osolené vody  a krátce (asi 4 minuty) je povařte. Důkladně sceďte.
V kastrolu rozpusťte máslo, přidejte olej, slaninu a mandle a trochu spolu opečte. Vsypte kapustičky a za stálého míchání vše 2-3 minuty restujte. Přilijte smetanu, přiveďte obsah kastrolu k varu a nechte 2-4  minuty probublávat. Osolte a opepřete, stáhněte z ohně,  a přesypte do zapékací nádoby.
Smíchejte sýr se strouhankou, posypte a zapékejte asi dvacet minut.

Tip: mandlové lupínky lze s úspěchm nahradit sezamovými nebo piniovými semínky.

Na talíři to nic moc nevypadá 🙂

 

Autorka receptu: HaderachKwisatz

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bezmasá jídla. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 komentářů: (420) Kapustičky se smetanou

  1. Katyp50 napsal:

    Já mám kapustu moc ráda, malé kapustičky ještě víc. Dělala jsem je i smažené klasicky v trojobalu nebo obalené v sýrovém těstíčku. Vařené a jen polité máslem, zapečené…. kapustičky jsou výborné, zdravé a chutnají mi na spoustu způsobů. Miluju je i v polévce. Jojo, jednou……….

  2. krutopazout napsal:

    Zrovna dnes jsem si je koupila, a budou jen tak opečené na másle s česnekem a bramborami:-)

  3. jarybarka napsal:

    Na kapustičky po čínsku jsme chodily s kamarádkou do jedné restaurace tady u nás. Bylo to skvělé. pak změnili jídelní lístek a máme po žížalkách.
    Asi to bylo tajemství kuchaře, protože jinde jsem to neviděla.

  4. Vera M. napsal:

    Sem s nima!! A přesně, očistit a na půlky a pak dej se vůle boží ?. Také jsem je dusila a pak zakysaná smetana, pepř … a pak jsem se přežrala. A jednou už připomínala Haderach, myslím, na zádíčka ?

  5. BOYE napsal:

    Kapustičky kdykoli, jakkoli, jen se nesmí utrápit teplem. Jo a s vanilkovým pudinkem taky nejsou dobré (jednou jsem se přešáhla s kastrůlkem při velkém vaření – bešamel se dal použít místo pudinku, opačná verze letěla slepicím).
    Jarybarka mě zaujala těma čínskejma. To jsem nikdy neviděla a ani mě nenapadlo o tom přemýšlet. Asi to zkusim. Nějak. Od chvíle, co máme rozežranou kachničku, nepřijde vniveč ani nepovedenost a jde-li člověk do experimentu bez obav ze škod, většinou tyto nenastanou. 🙂

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..