Kachní porce
červené zelí
sůl
kmín
med
Kachnu vykostíme a naporcujeme na menší kusy. (Já na tohle kupuji chlazená kachní prsa bez kosti). Do pekáčku dáme vyšší vrstvu kysaného nebo sterilovaného červeného zelí a na něj položíme kachní porce, které jsme osolili a jemně posypali kmínem.
Dáme do trouby a pečeme pomalu asi 3 hodiny, až jsou kachní prsa skoro měkká.
Potřeme medem a dopékáme doměkka, přičemž potření medem asi 3 – 4x opakujeme.
Podáváme s houskovým nebo bramborovým knedlíkem.
Kachnu pekla: Jana Macůrková
Ja to mam presne naopak. Kachne vetsinou amputuju okozi, ktere delam pouze v minutkove uprave a zbytek pecu. Nebo kupuju jen stehna. 🙂
Já málokdy kupuji celou kachnu nebo husu (tu skutečně jen výjimečně.)
Měla jsem kamarádku, která tvrdila (a já jí dávám za pravdu), že „všechno maso stojí stejně“ – když odečteš kosti, tak zjistíš, že zbytek vyjde nastejno. samozřejmě to neplatí, když potřebuješ maso na něco spešl. Ale tady mi přijde koupit raději to okozí už vykostěné. Vlastik si dá malinký kousek (on kachnu moc nemusí), a pro vnoučata je lepší maso bez kosti.
tak kilo celé mražené husy 80 korun a stehna 200,- za kilo,v Makru,rozdíl je…
Jo, ale 50% dělají kosti (na zádech maso není a velké kosti v křídlech a nohách) a to už máš ne 80, ale 160,- Kč/kg a za 80 Kč/kg u husy, to nevím, nevím, maďarské mladé husy pod 200 nejdou ( a to je ještě většinou v akci). U kachny je to trochu míň, ale opět bývá tak 80 Kč/kg (79,´- ji teď měl Kaufland), zcela výjimečně v akci ( a to jich dostanou tak 15 a je to hned pryč). U nás v drahé masně kg prsíček vykoštěných 170,-. Takže žádný rozdíl.
A to nepočítám cestu do Makra, kdy ty to máš sice o dost blíž (počítám do Hradce tak 25 km tam a 25 km zpět), já to mám do Čestlic dvojnásob. Mimochodem v Makru jsem dost často a ceny tam šly hodně hodně nahoru.
Jinak – kdo chce tenhle recept ještě hodně vylepšit – před prvním potřením medem maso potřete prolisovaným česnekem.
Tato dobrota nemá chybu.