droby z kachny
1 kachní prsa
polévkové nudle
zelenina (hrášek)
sůl
kachní sádlo
hladká mouka
pepř
(muškátový květ)
Kachní doby i maso dáme vařit spolu se zeleninou (dávám petržel) a solí.
Když je maso měkké, vyndáme je, vyndáme i petržel a do vývaru zavaříme lžíci
světlé jíšky z kachního sádla a hladké mouky. Přidáme zeleninu, kterou chceme v polévce nechat (hrášek, měla jsem ze zahrádky), přidáme nudle a na kousky nakrájené maso. Dochutíme pepřem a špetkou muškátového květu (kdo ho nemá rád, nedává).
Pozn: na talíř jsem dala nejprve hustou část polévky, a teprve po vyfocení jsem dolila zbytek. Pokud byla na talíři tekutá část, dělalo to na fotce odlesky a fotka byla „nečitelná“
Polévku podle Historické kuchařky vařila a text do srozumitelné podoby přeložila Jana Macůrková.
Já bych asi dala všechnu kořenovku + nějaké koření. A pro kachní prso bych našla jiné použití – babička vařila s drobama křídla a ta pak obírala. Ale hlavně – aby polévka nebyla tučná, dělala vývar jeden den, pak vychladnout a přes noc nechala v lednici. Ráno sebrala tuk. Pokud dobře vidím, to prso je s kůží a ještě přidáváš sádlo s jíškou, nebylo to moc mastný?
Křídla… Ó, vařená miluju! Kačeního prsa se klidně vzdám, to mi v polévce nechybí. Taky bych se přimlouvala za kořenovku.
Křídla tady pokládám za součást drubů. Mastné to nebylo, toho sádla byla jen malá lžička na jíšku.
jsem tě po prvním pohledu na fotku podezdřívala,že jsi udělala českou čínu 😉 a ona to je polívka…
Přiznávám se, že bych ta kachní prsíčka dát do polévky litovala. A taky bych použila všechnu kořenovou zeleninu, celer pro vůni a chuť a mrkev pro barvu.