(2914) Fazolový salát poněkolikáté

300 g bílých velkých fazolí
2-3 kapie
1 zelená paprika
majolka nebo bílý jogurt
uzené maso
1 – 2 velké cibule
sůl
Fazole namočíme pře noc do vlažné vody a necháme nabobtnat.
Druhý den je uvaříme doměkka (když vezmeme jednu fazoli na lžící a popraská na ni slupka, je měkká).
Necháme vychladnout a vmícháme sůl, majolku nebo jogurt a na proužky nakrájenou cibuli, papriku i kapie.
Nakonec nakrájíme na kousky uzené maso a přidáme k salátu.
Můžeme podávat se studeným pečeným nebo smaženým masem.

Připravila Jana Macůrková

Příspěvek byl publikován v rubrice Studená a dietní kuchyně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 komentářů: (2914) Fazolový salát poněkolikáté

  1. Haderach Kwisatz napsal:

    Z vlastní zkušenosti: to, že na fazoli popraská slupička opravdu neznamená, že je měkká. Mám návod na vaření fazolí – časově poněkud náročnej, ale funguje, fazole dokonce ani nenadýmají.
    Misku s fazolemi nejprve zalijte horkou vodou a nechte je odstát než voda vychladne. Fazole lehce nabydou, promíchejte je a pak vodu slijte. Podle času opakujte 2-3x, v poslední dávce nechte fazole stát přes noc. Druhý den fazole zalijte pro změnu vodou studenou. Výměnu studené vody proveďte minimálně 3x, v intervalech podle toho, kolik máte času. Vodu z namočených fazolí slijte a dejte je vařit. Vodu nesolte.
    Cca po 40 mminutách (tj. v polovině varu) z fazolí vodu opět slijte, zalijte je novou vodou, opakovaně je přiveďte k varu a vařte dalších 40 minut.
    Z měkkých fazolí vodu vylijte a propláchněte je studenou vodou.

  2. IvaC napsal:

    Upřímně,pomyslela jsem si,že bych si raději koupila předvařené,ale ještě jsem to neudělala,nikdy.Čočku,jako luštěninu,dělám tak,že vypranou dám vařit,sliju,dám studenou vodu a dovařím,je to rychlejší.Fazole prostě přes noc namočím a pak postupem stejným,jako u čočky uvařím…Tam to tedy trvá déle…

  3. jarybarka napsal:

    Já fazole v míse přeliju studenou vodou pořádně properu vyleju vodu.pak opět studenou vodu a nechám stát přez noc. Další voda.
    Pak je přemistím do papiňáku privedu k varu bez poklice udělá se pěna tu vyleju dám čistou vodu a tentokrát i poklicí a vařím 30 minut.pak zkusím jestli jsou uvařené. Pokud jsou tvrdé přidám 10 minut a znova zkouším.atd.
    Přiznám že nadýmají ale říká se že kdo prdí si zdraví tvrdí.

  4. jarybarka napsal:

    Nepoužívám velké fazole jen malé

  5. Vera M. napsal:

    Díky za návod ,zkusím s barevnými . Velké bílé zůstávají vcelku nepoprasksné i při slití vody jen 3x 4x , potom namočené přes noc a vařím taky v papiňáku . Takže kupuju pořád raději ty bílé obry – a jsou i výborné chuťově

  6. adela.adale napsal:

    Pěstuju fazole několika druhů. Vždycky jenom namočím přes noc do studené vody s přídavkem jedlé sody. Ráno sliju, dám druhou vodu a se saturejkou a opět sodou uvařím, nijak neslívám a jsou vždy měkké, jen jednou nešly uvařit – a to si myslím, že bylo stářím těch fazolí – byly v té sklenici zapomenuté asi hodně let. Jinak je stihneme tak do dvou let zpracovat, a tam se mi to nikdy nestalo.

  7. lakysa22 napsal:

    Fazole miluju, namáčím třikrát, nakonec zalinu studenou a pak uvařím. Jen jednou nešly a nešly, tvrdé byly furtumfurt a to byly malé! Dnes bude hrstková polévka, tak hrnců plno, namčáčím všechno zvlášť. Už nikdy nekoupím hotovou směs – fazole ještě tvrdé, čočka rozvařená a červenou tam nemuseli vůbec dávat, ta se rozvařila úplně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..