400 g těstoviny
½ kg brambory
2 lžíce sádlo se škvarkama nebo kousek slaniny
2 cibule
½ lžičky sladké mleté papriky,
sůl,
Těstoviny uvaříme v osolené vodě za stálého míchání do měkka, scedíme, propláchneme studenou vodou a necháme okapat. Brambory uvaříme ve slupce, oloupeme, nakrájíme na kostičky (přes salátovou mřížku) a přidáme k těstovinám. Cibuli oloupeme, nakrájíme na kostičky, dozlatova na sádle osmahneme, přidáme papriku a přidáme k flekům s bramborami. Směs osolíme, ev. přidáme rozškvařenou slaninu.
Podáváme s kyselou okurkou nebo jinou zeleninou.
Brambory zbyly od oběda: u Macůrků
Mňam, grenadýrmarš miluju. Dělám stejně, jen papriky víc (jsem odchovaná maďarskou kuchyní a dávala bych ji i do buchet 🙂 ).
Takový chleba s podhrdlím nebo s anglickou , posypaný hojně paprikou , anebo tvarůžky ……jasná zpráva
Věruško, co je to podhrdlí, nikdy jsem takový výraz neslyšela
Ježíšmatko, Jiřinko, to je takové to tučné … jak to říci… je to výborné při zabijačce. Ovařené maso zpod vepřové hlavy a už uvařené to prodávají v Globusu a vyborné, cpu se plnou „hubou“. Pokud máš Globus poblíž, hoď kus toho podhrdlí na chléb, pořáááádně posol, popepři a ta paprika tam mňam, hodně papriky. A zažiješ něco. Toto jsem dělala jako předkrm na grilovačky a chlapi po tom skočili.
Jo, to myslíš „ovar“, tak to jsem doma, no vy v Čechách tomu říkáte podhrdlí, ono je to vlastně pod hrdlem, to mě nenapadlo. Tak to už děvče zlatý nemůžu, je to kapánek mastný, ale uznávám výborný. A anglickou, to ještě můžu a tvarůžky taky. Tak v Globusu mají takové dobroty, máme ho trochu z ruky, úplně na opačném konci Brna, než bydlím já. Kamarád nám odtud nosí výborné klobásy, jsou pěkně pálivý a moc dobrý …:)
Takže jsem popátrala a to podhrdlí se správně jmenuje lalok. (zadej si vepřové maso – druhy, je tam nákres porcování celého vepře).
Taky jsem přemýšlela, co to je – u nás se tomu říká podbradek 🙂