1 brokolice
100gr šunky
2 vejce a
„podlevocně“ strouhaný sýr
Lehce povařit brokolici. Orestovat nakrájenou šunku. Do vymazaného pekáčku promíchat, Posypeme sýrem a zalijeme rozšlehaným vajíčkem a asi 15 minut pečeme.
Někdy tuto hmotu promíchám s celozrnným kuskusem.
Jí to kupodivu i masožravý manžel.
Recept poslala: 48Simona
Rychlovky jsou žůžo. Zapékané obzvlášť.Tato ještě vypadá svěže a jarně.Umím si k té brokolicí představit nové brambůrky!mňam.
A okurkový nebo rajčatový salát.
Brokolice, brokolice a zase brokolice = super a jak píšou děvčata, nové brambory, už aby tady byly a salátek . 🙂 🙂
Další rychlovka – na pánev na másle osmažit cibulku, na to mírně povařenou na růžičky rozebranou brokolici, osolit a ještě trochu osmahnout a už vůbec nic. Mám ráda jen tak, nebo s novými brambůrky.
Bezva, já bych do vajec přidala trochu šlehačky.
No, dnes byla večeře tak strašná, že bych snad snědla i tu brekeke broko. Musela by ale být jen lehounce povařená, přelitá máslem. ani Pinďa nežral – a to byl králík.
Ježkovy zraky, ani jsem to nestačila opravit a už to tam vlítlo. Takže konec znovu : byl králík v tak odporné úpravě, že by ho ani Pinďa nežral.
Já tedy moc jídla, která jsou finálně zapečená sýrem nemusím. Nějak mi to připomíná ty šílené steaky se šunkou a broskví a navrch sýr – hit to kdysi obrovský. Asi jako katův šleh, ve vajíčku a škrobu naložená „pseudočína“ a další podobné úžasnosti.
Když už sýr, tak sypnutou strouhanou goudu nebo jiný mastnější na horký pokrm a on se pěkně rozpustí a rozvoní. Takhle dělám lehce povařenou brokolici, květák, růžičky kapusty apod. a to mi chutná mnohem víc.
A už se těším na nové brambůrky, tvrdý tvaroh, čerstvou pažitku a máslo navrch.
Často zapékáme zbylé těstoviny. Kdykoli a v podstatě s čímkoli. Brokovnici nevyjímaje. Obměnami sýra je to dalších x variant a zbytci jsou zužitkováni prakticky a chutně.
Brokolu máme nejraději jen napařenou, lehounce posolenou a nejlépe samotnou (pokud nejsou nové brambory). K ní podáváme nějakou studenou omajdu, čili dip. V chladných dobách většinou tatarku, kterou dělám výhradně doma, tudíž jsou v ní rozpoznatelné a identifikovatelné kousky. V dobách teplých většinou omajda jogurtová, jejímž hlavním jmenovatelem je česnek.
Jak píše Katy výše, připomněla mi jedno období ze studentských dob, kdy jsem několikrát týdně nasypala zmrazenou mochovskou směs na kousek másla na pánvi, posolila a když to začalo vonět, posypala strouhaným eidamem (čím jiným, tenkrát…). Občas jsem to zkusila něčím „vytunit“, ale nebylo to ono. Onehdy jsem se pokusila o návrat v čase. Ale ta zelenina nebyla ono. A navrch byl čedar.
Dnes visí cenovka na váženém másle v Rynku a je na ní 152 Kč
Jooo a Boye pokud by sis někdy pro to máslo někdy šla sama, dej vědět. Pozvu tě na dvojku skvělého vína nebo na kafe ……. když už tu nemám Karolínu .. 🙂
někdy, někdy ani jsem netušila, že mám v tomto slově takovou zálibu. Omlouvám se, píšu jak hotentót
Helemese, dneska jsem si za ola sama. Celou dobu mám pocit, že v recepisovi je ta brokolice i s těstovinami. Když jsem si teď přečetla dovětek, že to Simča někdy celé smíchá s kuskusem, pomyslela jsem si věci vskutku nelichotivé. Símo, promiň. 🙂 Normálně bývám řazena ke gramotným. Ano, už si to dokážu představit i s kusem kusu.
(Co my víme, třeba severoafrická uhlířina je kuskus s nudlema 🙂 )