2 ks hovězích líček
olej nebo sádlo
cibule
pepř
sůl
brambory
špenát
Cibuli nakrájíme na jemno, zpěníme na tuku. Maso nakrájíme namenší kusy (1 líčko má asi 0,5 kg), osolíme, opepříme a opečeme na cibuli. Podlijeme vařící vodou a na mírném plameni necháme dusit asi 3/4 hodiny. Podle potřeby doléváme vodu.
Když je maso měkké. odklopíme a necháme dodusit, aby vznikl dobrý sosík. Nezahušťujeme.
Podáváme s bramborem nebo br. kaší, k bramborům může být špenát.
Jemné dobré masíčko připavila: Jana Macůrková
To máte na zítra, talíř je originál cibulák.
No já nevím, licka bez bylinek, korenovky .. cokoliv je tam třeba přidat, jinak jsou taková “aromatická” .
Cibulak to není , je to Henrietta, znám
Věrko, k cibulaku to má fakt hodně daleko. Hodně tomu chybí. A když,tomu
někdo nevěří, ať si to nastuduje.
Tak děvčata, je to skutečně cibulák, jediný rozdíl je totiž v tom vyplnění celých modrých ploch – cibulák má tečky, henrieta modrou mřížku.
A Věruško, maso ve vlastní šťávě opravdu nic nepotřebuje. Ani bylinky, ani kořenovou zeleninu. To by byl úplně jiný recept. A to že to maso je aromatické je v pořádku. O to tam skutečně jde.
Pravý cibulák musí mít granátové jablko (hojnost, plodnost), broskev (dlouhý život), chryzantéma (rozkvět), bambus (sounáležitost), pivoňka (vznešenost) a květinový lem.
Líčka máme rádi, jen je občas potíž je sehnat. Maso ve vlastní šťávě by opravdu mělo být jen ve vlastní šťávě, jinak doma kořeníme hodně a líčka děláme obvykle na červeném víně. Někdy je ale opravdu lepší vychutnat si „čistou“ chuť masa a nejenom u líček. Na překus, pro změnu.
K cibuláku se vyjadřovat nebudu, nerozumím tomu a zařízení mám jiné, ani by se mi tam něco takového nehodilo a ani nepatřím k těm, co podobné věci umí ohodnotit.
líčka u nás na objednání, ale drahý to je, že jen vzpomínám na nucák , když byly za pár šupů…. já se na špenát těším k jehněčímu, líčka dělávala máti na víně a tak nějak se nepokouším j edělat jinak…
pro klid, nafoť ten talíř ze spoda, ať máme všichni klid a jasno, značka tam snad je….