Papriky, kapie
cibule
nálev na okurky
olivový nebo rostlinný olej
Papriky nebo kapie zbavíme semínek, rozkrájíme podélně na širší proužky (zbytky klidně na kousky), cibuli oloupeme a nakrájíme na kolečka. Narovnáme do sklenic, proložíme cibulí, zalijeme 1 – 2 lžícemi oleje a dolijeme nálevem na okurky.
Sterilujeme cca 15 minut.
Autorka receptu: Jana Macůrková
Já dělám kapie naplněné zelím. Hlávkové zelí nastrouhám, přidám trochu soli, promačkám a nechám v chladnu do druhého dne /když spěchám, tak asi 4 hod, ale je lepší přes noc do druhého dne/. Pak naplním kapie-bez semínek a zaleju nálevem na okurky, přidám lžičku oleje a steriluji taky 15 – 20 min. Když se nesní, vydrží i rok. Od loňska mám ještě pár sklenic.
Dnešní recept mě inspiroval. Udělala jsem k večeři tvarohovou pomazánku s kapií, něco jako kapiový sýr.
Dělám běžně, tvaroh, smetana, kapie a sladká paprika, dosolit, budapešťská jako vyšitá. A levná…
Nejoblíbenější večeřová umazánka. Ještě do ní dávám cibuli 🙂
Já mám ráda papriky jakkoli. A ty plněné zelím jsme požírali ve velkém vždycky v Budapešti, když jsme po koncertech čekali v noci na vlak do Prahy. Jednou jsme si koupili tak zatraceně pálivý, že nám z húst šlehaly plameny ještě v Český Třebový.
Doma jsme pěstovávali čurbadžijské čušky, což je daleko zvukomalebnější, než beraní rohy, že jo?
Dělám stejně,jako pí.Jana,jsou fakt dobré….
Čušky!!!! Mňáááám. Miluju.
Sterilované papriky – kapie dělám také tak. Protože zelí oblibuju pouze jako přílohu k nějakému masu – červené i bílé, tak v paprikách bych ho nemusela. Ale dělávala jsem kdysi z lásky k MLP, který to rád, zelím plněné papriky, ale bílé. Teď mu to, možná, připravuje ten o 20 let mladší modýlek!