1 hrnek cukru
1 vanilkový cukr, 1 skořicový cukr
1 prášek do pečiva, 1 lžička sody
3 vejce
1 hrnek hladké mouky a 1 polohrubé mouky
2 hrnky jemně nastrouhané a vymačkané cukety
¾ hrnku oleje
Navrch může být čokoládová poleva posypaná kokosem
Nastrouhat cuketu, a ta, než se ve špajzu najdou a promíchají všechny ostatní ingredience, začne pouštět vodu. Hezky vymačkat – buchta není pak tak „mokrá“. Když je cukety trochu míň, nebo víc, svět se nezboří.
Recept poslala: Kvetula.V.
Koukám, že „naše“ fotky různých buchet, bábovek & spol. vždycky hezky na řezu. Moc hezký
Jo a je hned vidět, jestli není zdrclá, ale tady to nehrozí. Tady jsou buchty vždy eňo meňo
Letecké snímky nevedeme, to je specialita jiných webů…..
Přesně tak to bylo myšleno
Jo, to je moje parketa. Podobné buchty jsem začala dělat v době prvního odšťavňovacího záchvatu. Bylo mi líto drtě, která zbyla. Tak jsem do buchet začala přidávat kde co. Třeba jablka, mrkev, hrušky… Ve směsi i červenou řepu. K té se osvědčilo přidávat kakao, nebo čokoládu…
Pokud se ti podaří tu drť usušit a smíchat s trochou soli, tak lepší „vegetu“ neseženeš.
Žádost o pomoc!
Sice to nepatří do rubriky sladké, ale máte někdo zkušenost se zakládáním kvásku a pečením kváskového chleba? Já včera založila kvásek, dneska jsem ho dokrmila a již dnes mi nabyl na dvojnásobek, což se podle receptu děje až na třetí den… já bych řekla, že je už zralý, a nechci, aby mě chcípnul, když ho nedám do ledničky nebo neupeču chleba…
Kdo ví, ať mi prosím poradí? Díky
Henriet, žádnou paniku! Rozhodně nechcípne, přikrmíš-li ho. Je to opravdu živá věc a reaguje na počasí. Teď se mu líbí, tak do toho dospívání dává všechno:-) a na nějaké předepsané moudrosti kašle… Pokud se o něj bojíš, tak trochu zaledničkuj ať máš pojistku. Já z kvásku peču, jen když mi někdo přinese, že se moc namnožil. V kuchyni ho pokládám, kde je zrovna místo, a když mi připadá, že hladoví, tak mu nasypu… A peču až když mám čas a náladu. Ona totiž ta kváskologie je teď děsně in a tak se ti, co to prezentují, snaží vypadat důležitě… Nicméně v chalupě, kde se pekl chleba od nepaměti, to bylo tak, že kvásek se oživoval z toho, co se seškráblo z okřínku po minulém pečení… Okřínku nemaje (a málokomu přezrává), dělám kvásek z droždí. Ale držim palce. 🙂
Tak jsem mu ještě přisypala mouky a už zase bublinkuje, asi ho strčím do ledničky, protože péct chléb uprostřed noci se mě moc nechce???. Díky za rychlou odpověď. Až upeču, vyfotím a pošlu?
Ať se zdaří!
Henriet, to jsi dělala kvásek podle receptu Elišky M. nebo máš jiný recept? Ten recept Elišky M. je tady na bramboračce. My máme rádi krkonošské kyselo. O výrobě vlastního kvásku jsem přemýšlela. Kdysi se dal u nás koupit, teď ho kupuji jen, když jedu lyžovat do Krkonoš a okolí. Zastavujeme u každého pekařství a kupuji a kupuji. Někde mají dva, jinde tři, někde žádný. Pravdou je, že ho kupuji při návratu z lyžování. Každé pekařství ho má jiné.Doma to dám na mražák a krásně mi vydrží a nic se mu nestane. Vyndám ho a je zase jako nový.
Nevím, jestli to neni reklama, ale recept je ze stránky elixirmladi.cz. A funguje, protože ačkoli jsem kváskový nováček, založila jsem ho rovnou ze špaldové mouky. Akorát že v aktuálních vedrech kyne dvojnásobně rychle , tož dneska večer budu péct.
Boye, jak se oživuje?