hrušky
kyselina citronová
voda
cukr
Hrušky zbavíme jádřinců, nakrájíme na čtvrtinky a namočíme do vody, do které jsme rozpustili 2 lžičky kyselina citrónové. Hrušky potom nehnědnou..
Narovnáme do sklenic, zasypeme j polévkovou lžící cukru, zalijeme vodou a 7 – 10 minut (podle tvrdosti hrušek) sterilujeme.
Pro mlsného syna zavařovala: Jana Macůrková
já dělám „kořeněné“ zavařované hrušky – přidávám hřebíček a kus kusové skořice. Jsou potom takové krásně aromatické, ale ne každému to sedne.
Pridavala jsem pro oci rozpulene vycistene sipky.Moc hezky to vypadalo.
Místo kyseliny citronové jsem přidávala do zavařovaných hrušek kuličky rakytníku. Hrušky pak nezhnědly.
Hrušky mám strašně moc ráda.Jsou sladké někdy nakyslé měkké a když jsou hodně šťavnaté jsem blahem celá bez sebe.Kdysi mi je nosíval kolega.Neznám odrůdy ale ty od něho byly ty úplně nejlepší co jsem kdy jedla.
Hruškový kompot je taky fajn.
Dělám ho stejně jen přidávám do každé sklenice 2 hřebíčky nebo kousek hvězdičkového kořeni pro vůni.Někdy taky 2 švestky pro barvu.
Ách jo, když bývaly hrušky za rozumnou cenu, zavařovala jsem je s přidáním jedlých jeřabin, některé s hřebíčkem a badyánem.
Tak ten už mám za sebou, 30 sklenic. Hrušky zásadně loupám a přidávám hřebíček.
V sobotu kečup ze tří dávek, dva plechy sušených rajských s tymiánem a včera 20 sklenic švestek a plná sušička vyloupaných. A na chalupě jsou krásná podzimní jablíčka a volají, že by z nich mohla být přesnídávka pro moje první vnoučátka.
Korunu tomu nasadily ořechy, které začaly padat o 14 dní dřív.
Ořechy!!!! Kdybyste někdo měl přebytek, prosím prosím, vzala bych si, přijela bych i sbírat do rozumné dojezdové vzdálenosti od Mostu.
Moc jich nepotřebuji. Ale po dloooooouhé době se chystám péct vánoční cukroví a tam by chybět neměly.