Obrátila se na mě blahovka s prosbou o uveřejnění prosby o recepty a zkušenosti s tzv. Pomalým hrncem
Takže kuchati a kuchatky, raďte, já se také ráda přiučím.
Foto je ilustrační, těch typů je na Obrázky.cz moc a ještě víc….
Obrátila se na mě blahovka s prosbou o uveřejnění prosby o recepty a zkušenosti s tzv. Pomalým hrncem
Takže kuchati a kuchatky, raďte, já se také ráda přiučím.
Foto je ilustrační, těch typů je na Obrázky.cz moc a ještě víc….
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
My pomalý hrnec používáme u masa, které je potřeba dělat déle, nebo, když je hodně práce. A pracuje se s ním skoro jako s normálním. Náš hrnec má tedy pouze 2 nastavení „LOW“ a „HIGH“. Takže nastavíme na High, dáme rozpálit olej a pak na ní zesklovatíme cibulku. Na ní zatáhneme maso, zalejeme výverem nabo voda+masox, zavřeme pokličkou, přepneme na LOW a necháme pracovat třeba přes noc. Zeleninu nebo čerstvé houby nepřidáváme, pokud je neplánujeme rozmixovat do omáčky, protože při tomto pomalém vaření se to prostě rozvaří. Trochu odolávají sušené houby.
Ke každému pomalému hrnci je přiložena kuchařka, podle těch receptů se dá hodně obměňovat , při zachování postupu… ale pár receptů pošlu Hadici….hrnec už spoustu let používá moje v Anglii žijící kámoška a nedá na něj dopustit…vařívala v něm i Karolína….
Také mám pomalý hrnec, ale abych pravdu řekla, moc jej nevyužívám. Mám sice ten s keramickou formou, takže lze předpřipravit na sporáku nebo později nechat dopéct v troubě, ale docela mi vadí, že je to jídlo cítit po celém bytě hodně dlouho. Když bych se měla znovu rozhodovat o jeho koupi, asi bych to toho už nešla.
my ho také dostali, ale někdy má i své výhody :o)
Já na tyto vymoženosti nemám místo.ALE parkrát jsme zkoušeli s klukama setonův hrnec.???Taky to bylo pomalé ale jíst se to dalo.
Rybářko, někdy se smluvíme a uspořádáme hangi mejdan s vnoučaty 🙂
Píšu ti mejla.
Taky jsem ho dostala, ale zatím nic nevařila, žádné recepty u toho nebyly. Mám ho z Lidla. Proto budu taky ráda za informace. Děkuji.
vyšla i kuchařka, pořád se dá koupit a na Pinterestu najdeš receptů i s fotkami,stačí zadat „pomalý hrnec“
Sharko, děkuji mrknu na to. 🙂
Díky za info. Já jsem prostě cvok do všech kuchyňských udělátek.
Nevím ale jaký si koupit. Kdyby byl jen jeden, bylo by to jednoduché.
Láká mě u něj vaření povidel. Ve sklepě jsou dva metráky jablek a jablečná povidla na koláčích chutnají všem. Zatím jsem je dělala v troubě a při tom musela být puštěná digestoř. Takhle bych hrnec odstěhovala do dílny a tam by mohl pářit dle libosti.
Dělala jsem jablečná i urhušková v troubě, a digestoř jsem pušku neměla?
No, ale z povidel se odpařuje voda a ta se někam musí ztratit. Pokud je hezky a okna jsou otevřená, tak to jde, ale teď v zimě musím mít okna aspoň na mikroventilaci a puštěnou digestoř. Jinak by bylo u nás jak v prádelně.
Díky za „pušku“ :-), zase je den hezčí. Jestli je pravda, že smích prodlužuje život, tak mě budou ve 120 honit s kulovnicí, neb mi život prodlužuješ každým svým příspěvkem :-).
Tak nevím, kam se mi ta voda zartacela, ale fakt jsem to neviděla. Při pučněném čaji, u kterého je šťěstí víc, taky žádná pára..
Petr Čech ný čaj,….ach jo, PEČENÝ čaj, šťávy víc..
(nechala jsem to, ale začíná to blbnout nějak moc)
marmeláda a povidla,jdou dělat i v pekárně….tu nemáš?
Kdysi jsem ji měla, dokonce jsem pro jednoho dovozce vymýšlela recepty. Pár let pak byla v krabici ve spíži a poté byla darována. Tenkrát nás bylo doma 5 a aby nám stačila, musela by běžet pořád. Dnes už jsou určitě lepší modely, které toho dokážou víc, ale nějak se mi po ní nestýská.
Já ho teda nevlastním, ale kemoška ano, tak ve zkratce, co ona na to říká:
– je výborný na všechny poblivky a omáčky (hlavně zvěřinu a hovězí), jen říká, že je potřeba cibulku, zeleninu a maso nejdříve nechat zapéct na pánvi
– na běžné vaření oběda to pro ní není, musela by vstávat v 6, aby se to aspoň těch 5 hodin dělalo (a ona si ráda přispí)
– zelenina se ftom rozvaří
– příště že by si ho nekoupila
Osobně vlastním nádobí s akutermickým dnem a to si nemůžu vynachválit. Např. těstoviny – dám vařit vodu, vsypu těstoviny, a když se začne voda opět vařit, sundám bokem, přikryju poklicí a těstoviny se uvaří bez vaření. Na tu plotýnku potom lupnu jiný kastrol nebo pánev a dělám ostatní jídlo.
S akutermickým dnem jsem měla dva hrnce. Vadila mě na nich dlouhá doba chladnutí jídla. Musela jsem přelít do obyč. hrnce, abych to rychle dokázala zchladit. Jednou jsem to nestihla a vylévala jsem 4 litry zkyslé hovězí polévky. A tím jsem s nimi skončila. Darovala jsem je sestře a pokud vím, tak v nich taky nevaří.
A já si ho nemůžu vynachválit, jsem s ním nadmíru spokojená, vážně.
Jsem naučená, že vypínám plotnu dřív a nechávám dojít bokem.
Je vidět, že každému vyhovuje něco jiného ?
znám docela dost lidí,co v něm vaří přes noc, když oni spí, hrnec maká…..
Moje teta to zapínala ráno, než šla do práce, nebo později, než šla zahradničit. A po práci bylo jídlo hotové :o)
Bála bych se nechat nějaký sprostřebič zapnutý bez dozoru..
Já ho mám, ale už dlouho ho nepoužívám – mám indukci. Není to špatná věc, mám ráda dlouhé pomalé vaření, nemusím se o nic starat. Pokud máte indukci, nedoporučuji. Ale jinak není špatný, nemusíte se o to starat. Cibulku a všechno, má být opečené či předsmaženo, musíte udělat na sporáku – guláš bez toho určitě není ideální, ale potom, pokud nemáte indukci – tam se dá nastavit taky tzv. pomalé vaření, prostě jen na nízkou teplotu, pokud bych neměla indukci, šla bych do toho