1 – 2 housky
máslo
kuřecí vývar
1 bílek
petrželka
Housky nebo rohlíky natrháme na malé kousky, polijeme vývarem a bílkem a necháme
chvilku vsáknout. Přidáme kousek másla a petrželku a zpracujeme na vláčné těsto (podobně jako na nádivku, ale trochu tužší). Tvarujeme knedlíčky, které záváříme zejména do kuřecí, kachní a nebo husí polévky.
Inspiraci jsem získala od M.D. Rettigové.
Polévku vařila: Jana Macůrková
Tady to dneska žije ….
Já je moc nedělám, u nás se nějak neuchytily. Ale …. veku máčím v mléku s rozkvedlaným vajcetem, osolím, opepřím, přidám krupičku, petrtelku a sníh z bílků.
Musím napsat, že mi někdo poradil (že by tady?) je upéct na plechu v troubě potřené máslem a do zeleninové poblivky jsou fakt lepší.
Já to nebyla, ale nápad pěknej. Rozhodně, když se nedělně vyváří, trouba hicuje kvůli pečínce, proč nepřihodit plecha s knedly. 🙂
Přesně, včera ta moje jela v tahu asi 5 hodin, nejdřív borůvkový koláč a potom pečmaso s bramborem na dnes. A večer si do ní hodil hranolky, že jako na chuť, tak jen z mrkve a celeru, to byla další hodina. Včera byly nudličky masa se zeleninou, ten můj se rozhodl, že musí zhubnout …. no, koláč s borůvkama tomu odpovídá ??
😀
Já knedlíčky nedělám ale mám je ráda.Babička dělávala strouhankové ale mě se to vždycky rozvařilo.Pak jsem myslím v Sandtnerce četla že nevařit jen přelít vroucí polévkou na talíři.Tyhle se mi líbí a mohla bych je zkusit.
Ty strouhankové se opravdu dávají až do hotové polévky, tyhlety vydrží trochu víc, ale já je také dávám až nakonec.
Žemlové knedlíčky jsou fakt moc dobré do drůbeží polévky, ten recept co nám napsala Jana o.k. U nás se zaváří i do vývarové polévky spolu s játrovými , játrové zavařím a skoro dovařím a pak přidám ty žemlové. No, abych pravdu řekla , já raději vždy jen jedny — ale co by člověk pro rodinu neudělal.