Až se zima zeptá…..

Nevím, zda je tohle normální….

Vzhledem k tomu, že Vlastik je mimo pracovní proces, nezbylo mi, než se dát do příprav na zimu. Tohle je práce v lese za 3 dny. 15 vozíků za autem….. Ve dvou…..

A indiáni už se chodí dívat, jak tuhá letos zima bude…….

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 komentářů: Až se zima zeptá…..

  1. a.rena napsal:

    No nazdar… (+ vykulený smajlík) 🙂

  2. vojtovahelena napsal:

    Tak tohle dobře známe , topíme dřevem od r. 1991. To bylo polen. Kolem domu poskládáno nejméně na 4 roky , teď v lese — sežráno kůrovcem — 45 m3.
    Já mimo proces a tak manžel se synem se činí.
    Přeji mírnou zimu.

  3. Usmev.na.moji.tvari napsal:

    V tom vichru lítáš po lese? Pud sebezáchovy nemáš?

    • Jana Macůrková napsal:

      Tady nefučí, takže to šlo. Petr řezal, já nakládala, Petr odvážel a vykládal.
      Ruce mám jak šimpanz vytahaný. Odpoledne přijel lesní a mile nám oznámil, že na odbočce k nádraží máme ještě další příděl. Takže ráno nanovo, ale už ve třech, přijede syn.

      • Usmev.na.moji.tvari napsal:

        Tady od pondělí s malými přestávkami fučí pořád, dnes odpo to byl mazec, vlasy jsem měla pořád v puse.
        Jsem Ti chtěla napsat, že jsou zde v okolí vykácené lesy s kůrovcem, ale to by byla už provokace.
        To dáte, jen to ještě pořezat a naštípat ….. ale v zimě jak když najdeš, co?

        • Jana Macůrková napsal:

          Jestli si myslíš, že u nás kůrovec není, tak si to nemysli. Většina těch stromů, která zpracováváme, je rovněž napadena kůrovem. Ale naštěstí nekácíme, likvidujeme „zbytky“, které už si firma odvézt nepřijede. A celá ta hromada, kterou odhaduji na 2 roky topení (většina dřeva je dřevo tvrdé), stála necelé 3000,-.

  4. blahovka.h napsal:

    Tak tohle jsme absolvovali každý rok. Dřina a dřina, plus uhlí za 18 000,-. Ráno vstát, jít do kotelny zatopit a ve velkých mrazech topit i v noci. Všude prach a hlavu aby si člověk myl dvakrát denně. Dnes ráno zmáčknu knoflík a z 20°C je za chvíli 23° a večer obráceně. A pokud nepočítám investici, která se nám vrátí do pár let, tak dnes čisto, v kotelně „bydlí“ medomet a banky s medem. A náklady za topení? 13 000,- za rok. Přeci jen roky přibývají a síly už tolik není.

  5. blahovka.h napsal:

    Pokusím se reagovat na všechny reakce k mému komentáři.
    Plyn do naší minivesničky nezavedli, takže dřív byly kamna a později ústřední topení. Dnes máme tepelné čerpadlo, vzduch – voda. Asi v této době nejlevnější topení. Místa to moc nezabere, v kotelně (může být kdekoliv) je „bedýnka“ na zdi o velikosti plynového kotle a venku na zdi pověšená o něco větší. Mít v baráku 20°, tak se stěhuju, to tak zvládnu v noci.
    Za 13 000,- s plynem bych vytápěla tak na 15°.
    U nás ve vesnici se už „nakazili“ další dva domečky a je to znát. Jen soused nám to kazí, je schopný prohnat kotlem věci neskutečné.
    Dnes, v době kotlíkových dotací čerpadlo není drahé. A ještě jeden plus, máme 22 hodin denně levnou elektřinu.

    • Jana Macůrková napsal:

      To u nás nejde i z jiného důvodu – my jsme rekreační objekt a na ten ti nikdo žádnou dotaci nedá. A abych to nechávala překolaudovat, tak to při všech úpravách, které bych musela udělat bych prodělala maijlant. I když topíme hodně (pokud je zima tuhá), tak spálíme dřevo asi za 5 000 – se samovýrobou, a kdybych ho i kupovala, tak na celý rok za cca 20 000 (20 m3 ale nespálím), tak se mi nikdy nemůže větší investice vrátit.

      • blahovka.h napsal:

        Pokud tam máš trvalý bydliště, nezáleží na tom, že máš čp. začínající na E. Jde o to, že musíš splnit jiné podmínky. Je fakt, že dnes jsou firmy, které hřeší na dotace a jejich TČ jsou neskutečně drahá. Pak je investice nenávratná. Jde taky o pohodlí a hlavně o ekologii. V oboru už dělám pár let a tak vím o čem mluvím. Já pár let odolávala, když mě přesvědčovali, abych si ho nechala udělat, dnes bych neměnila. Energii dřív věnovanou samovýrobě dřeva využijeme jinde.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..