Poprosila mne Inusanka
o zveřejnění následující prosby –
má remosku, ale ráda by znala
vaše zkušenosti s ní, recepty a vychytávky.
Já bohužel remosku nemám a tak pomoci nemohu.
Jana
Poprosila mne Inusanka
o zveřejnění následující prosby –
má remosku, ale ráda by znala
vaše zkušenosti s ní, recepty a vychytávky.
Já bohužel remosku nemám a tak pomoci nemohu.
Jana
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Pro remosku existuje množství kuchařek, tištěných i online, ale podle mě jsou zbytečné. Je to prostě malá kulatá trouba. Já osobně jsem nikdy neměla ráda víka s okénkem, při pečení koláče nebo buchty to hřálo nestejnoměrně a těsto se uprostřed propékalo déle. Ale ty nové typy už to asi mají vychytané. A jeden remoskový recept tu dokonce máme 🙂 – č. 251 🙂
Já děkuji a děkuji předem, kdysi jsem pekla v té staré, co je zde na obrázku. Ježíšek mi nadělil fungl novou, má okénko, vzhledem k tomu, že sladké tolik nepečeme, vyhovuje mi, že mohu kontrolovat stav. Zejména když si potřebuji nějak nastavit časy… Zkusila jsem stehna s bramborem, to je jedna z věcí, které mne fascinují, že udělám najednou i přílohu, v troubě se to tak dobře nedá. Budu moc ráda za nějaké pozitivní zkušenosti (negativní si asi vyrobím sama)
S remoskou (stařičkou bez okénka) mám ty nejlepší zkušenosti. Maminka v ní pekla všechno, pokud to nemělo být pro regiment – rozpůlené kuře, klasickou vepřovou, ale i hovězí na svíčkovou (zelenina dostala krásnou barvu, omáčku pak dodělala v kastrole na plotně), zapečené brambory, šunkafleky, buchty… Mně se, bohužel, spálila topná spirála a Ježíšek se k tomu nějak už kolik let nemá, aby nadělil novou. 🙂 Ale neboj se toho, věřím, že budeš spokojená a bude to Tvá věrná pomocnice v kuchyni. Přeji hodně úspěchů.
jde v tom všechno,mamka v té staré dělala pro nás dvě francouzské brambory, šunkenfleky, žemlovku.. já v ní píkávala králíka, bůček na česneku, vepřové se smetanou a bramborama…buřty na pivu jsou v ní dobré, jde v ní i guláš …..
Já sem lezu s omluvou a opatrně, ale Jana mi řekla, ať to sem dám, ať jsou ty rady pihromadě.
Tak až poradíte Ince (které se tímto omlouvám), tak byste mohly poradit i mnê, teda mému synovi. Mám vás jeho jmènem poprosit, jestli máte recept na nějaké knedelíky, které by mohl udělat do zásoby a zamrzat, a při pozdním příchodu domů uvařit. Tvarohové se už naučil – jojo, řįklala jsem mu ještě doma, ať se naučí uvařit aspoň něco…
Teď prý tam mají takové hrůzy, že se to nedá….
Tak prosím, pirosím…
Běžně se dají zamrazit bramborové knedlíky ze směsi, já doma mrazím i plněné uzeným. Kynuté knedlíky neshledávám po rozmražení až tak dobré, houskové s prdopečem jsou po napaření velmi jedlé
Mám úplně stejnou zkušenost jako Inka. Houskový knedlík s prdopečem nakrájet na plátky, nechat vystydnout pod utěrkou, aby neoschnul, pak jednotlivé plátky proložit potravinářskou fólií, do stejné fólie zabalit porce (dobře vytěsnit vzduch, aby nevymrzaly) a šoupnout do mrazáku. Po rozmrznutí napařit a jsou jak čerstvé.
i plněné smaženou cibulkou,,zamrazot lze ve folii celou šišku brknedliku, ráno vyndat, odpoledne sníst- ohřejvám ji taky celou- v té folii,jen ji vložím do teplé vody a jak začně vřít,je ohřátej i knedlik….
Já mrazím kynuté knedlíky už řadu let, jak celou šišku, tak plněné ovocem, nebo povidly (kupodivu nenapadlo mne zmrazit knedlík rozkrájený na plátky – a pak že se člověk nemusí dál učit:-)) Dělám kynutý knedlík na páře, pošlu Janě nebo Helence recept, knedlík ale fotit nebudu, to by bylo myslím nošení dříví do lesa. Po rozmrazení se fakt nepozná, že byl v mrazáku. Aspoň u nás to nikdo nepozná. Jen neohřívám v mikrovlnce, ale na páře.
Fotku klidně pošli, vždycky je lepší náš originál, než něco hledat jako ilustraci.
Děvčata jste moc hodné (á), taky jsem si stříkala, že ho tady naučím ze směsi a má to hned, ale houskové s prdítkem neznám. Já když, tak hrnečkové, a tam mi to zkypří bílek. Za ten kynutý budu vděčná, udělala bych mu je, až pojdede zpět, bude mít sebou suchý led, to by mělo vydržet.
Tak děkuju moc, on na maso moc není, a když přijede sem, tak maso na stůl nesmí…??
Houskovy s PRDITKEM???
To nevíš, jak se po něm dobře to, že ano?
Dyk píšou, že s prdo pečem!
Remosku jsem používala dřív, při stěhování někde zůstala, pekla jsem tedy v troubě, po čase se mi po ní zastesklo, a tak jsem si loni koupila inovovanou Pečenku. Jak tady dámy dávají různé tipy na jídla, souhlasím, vše je dobře upečené jako v troubě, i když se teplota nedá regulovat, nic se nespálí. Já jsem třeba pekla obrácené řízky a taky v ní dusím rýži , ta je pak krásně nadýchaná. Hlavní plus je ale pro mne to, že pokrm zkontroluji tím, že jednoduše zvednu víko pečenky. K pečence je taky přibalená malá kuchařka s několika recepty.
Mě na té nové vadí nepřilnavý povrch protože ta původní byla „navěky“teflon zdaleka nevydrži tak dlouho.
Já mám takhe „Wok“, je sice skvělý, je to taková lehoučká mísa s uchama, která s nái procestovala skoro všechny dovolené u moře, ale po teflonu na ní už není ani památka.
Ovocné zamražuji taky, pokud jsou z odpalovaného nebo bramborového těsta, tak už uvařené, kynuté vařené, ale balím je po jednom do mikrotéňáku, aby nebyly oschlé.
Remoska – nemám sice tuto s čumikukem, mám ještě tu starou, ale dělat s v ní dá všechno.
Jak píšou kočky – zapečené těstoviny, francouzské brambory, zapečená zelenina (jakákoliv, pěkně na máslíčku) jako příloha, rýžový nákyp s ovocem, buchty s ovocem/povidly/makem, koláče (s prodopečem) – i s ovocem, marmeludou -jen je potřeba přizpůsobit množství, pečené maso, porocované kuře s nádivkou, brambory …… záleží na každém. Zatím se mi jen stalo, že se mi to připálilo, ale to bylo tím, že jsem zazdila, že jí mám zapnutou a šla něco dělat.
Pokud dělám menší porce jídla, tak zásadně vytahuju remosku, líp se maso polévá (jen se zvedne jednou rukou dekl a v druhé lžicí polévat), to samé se zeleninou, kdy v létě tu pečenou zeleninku velmi oblibuju. Nemusí se rozpalovat trouba, otevírat, vytahovat ….. to aby jedna měla minimálně 5 rukou (kór když tam dám starý železný kastrol s poklicí) a ještě věděla, že každé otevření trouby znamená spálení některé části ruky.
Lakys – do mrazáku dávám knedlíky běžně, udělám ovocné z odpalovaného těsta, dám na plastový tác do mrazáku zmrazit, potom vyndat a dát porce do pytlíku. Vařím zmražené (nenechat rozmrazit), jen to trochu dýl trvá.
Zrovna tak mohou být i bramborové plněné uzeným. Pokud knedle uvařím, tak nechám vychladnout a postup stejný, jen se vaří menší dobu.
Houskové jsem nezkoušela, tam neporadím, ale válečky uvařených bramborových knedlíků naprosto běžně (pokud zbydou) zamrazím ve folii nebo pytlíku a vyndám, když je potřeba, popř. si to odvozí smradi.
Také zamrazím zbylé uvařené halušky, které jsou trochu promaštěné, zamrazím i bramborové noky (takové ty malé kousky bramborových knedlů rovnou do pusy. Tady se tomu tak říká)- to nechám trochu povolit po vyndání z mrazáku a dám na pařáček.
A jinak díky za nápady, mrazit jednotlivé knedle mě fakt nikdy nenapadlo (teda abych nekecala, možná už to tady někdo psal, protože si myslím, že jsem to již četla).
Fkaždém případku jsem ráda, že si to tady přečtu a jsem hned chytřejší ?
A píšu jako debil, tak se omlouvám.
Lakys, nechci Ti fušovat do řemesla, vážně, to bylo nechtíc. ?
To hesm si nezasoulžila, abys mi napsala, že jsem de…, to já vím, napiš něco novýho.
Hézky jsi to napsala….aspoň se zasměju????.
Vzpomněla jsem si na ftip:
Paní, ať mě ten váš kluk přestane napodobovat!!
Pepíčku, přestaň ze sebe dělat debila!!?
A ono houby vtip – je to ze života!!
Lakysko, zlatíčko, Tebe jsem tím nemyslela, opravdu.
Třikrát jsem to po sobě četla a nakonec tam ty překlepy jsou …… pro oči slepá jsem.
No jo, tak marmeluda a porocované kuře vejde do dějin ….. už mám danou petrtelku a okozí, tak ještě toto ?
Inusanko , mladé tele jsem na chalupě pekla v té velké remosce bez okýnka Honzikovy buchty. Pekly se šílené dlouho a pořad byly takové světle , hlavně zespodu potom. Ale kdybyste viděly ty cihlovky, které se vytvořily !! Nakynuly až nahoru a byly fakt obří a krásné pěn0ve. Tchyně kroutila hlavou , ze tohle ještě neviděla ??. Nevím , zda tam byla volba teploty a na jakou jsem to pekla . Anebo si proste dělala , co chtěla . Pak se hned porazila a tchyně ji vyhodila . Od té doby se už mi nic takového nepodařilo .
Věruško, pokud dělám „balené“ buchty v remosce, tak je v polovině otáčím, potom jsou správně upečené ze všech stran.
Tchyně tomu nerozuměla, tím to bylo. Ale fakt je, že ty „cihlovky“ jsou z remosky naprosto úžasné.
Ko ko ko ko kokodak, ze mě to nenapadlo otočit ??
To ale opravdu netuším ?
O té demoscéna budu uvažovat…naši jí měli, a peče v ní i švagr. Pro dva lidi, nebo častěji jen pro jednoho to bude stunčit.
Já o remosce uvažuju už hodně dlouho. Našla jsem i takovou, která se nechá ve finále použít jako kastrol s pokličkou na kamna – na dodělání.
Jako mladá hospodyňka jsem měla místo sporáku dvouplotýnkovej plynovej vařič a remosku. Nejdřív menší – dědictví po babičce, pak větší s okýnkem – jako je nahoře na obrázku. I když jsem pak sporák měla, občas přišla ke cti. Jak píše Úsměvka – „kostkaté“ buchty z ní byly nepřekonatelné. Tím, že se to jakoby pečodusí, je chuť trošku jiná – výborná. Něco je tam i dřív hotové než v troubě. Teď by se zase pro dva hodila, jenže mám nerudovský problém – kam s ní, když je kuchyň mrňavá a kredenc plný!??
Nerudovsky Ti poradím, když hezky poprosíš, tak se zamyslím a možná Ti tu mojí remosku předám …. kecám, nedám.
Ono to získání by bylo bez problémů, ale nevím, kde by trůnila v čase kdy jí potřeba nebude. ?
Já jsem měla stejný problém, tak jsem ji umístila jednoduše na ledničku, je to hezký doplněk☺☺☺
Řadím se k těm, kdo milujou remosku, ale v podstatě všechno k ní už řekly holky přede mnou. No, až bude někdy veselo, tak vám třeba předhodím svůj skvělý remoskový recept „idiotův bůček“…
I o knedlíkách a mrazáku padlo v podstatě všechno, jen můžu přihodit, že i chlebové (recept 980) jdou krásně mrazit. Nakrájené a dobře vystydlé jsem je naskládala do velké krabice, zavíkovala a podle potřeby odebírala. Nejlepší byly ohřáté na tuku z výpeku zvířete, ke kterému byly servírovány, ale i na páře si uspokojivě lebedily.
Jako díky, jsme potěšené … ale písni recept na ten „idiotův bůček“, ne ….. jako chápu, že to bude bůůůůůček nějakýho dementa (jako můj), ale i tak …..
Ten idiotův bůček by byl krásný, upeč, vyfoť a pošli, už se těším.
Heleďte, na to nemám možnosti. Nemám remosku. Ale že jste to vy: Vyrazíte s partou na chalupu. Jako jediná ženského rodu se dáte do vaření. Vytáhnete škramfulec bůčku a podle chuti připravíte na pečení. (sůl, kmín, česnek…) Celou tu parádu nacpete do remosky a zjistíte, že chybí ten plechovej stojánek. Postavíte remosku na kraj kamen, prodlužovákem přivedete proud a zapnete. Odejdete stavět sněhuláka. Venku pověříte jednoho z gentlemanů, aby došel přiložit a dal vařit brambory. Vrátíte se ve chvíli, kdy bůček syčí odshora i od spoda, řádně pečen z obou stran. No, trošičku se maso podlije, aby byla šťávička. Brambory už budou… Brambory už byly dávno před tím, než dostal sněhulák mrkev – nandavali jsme je polífkovou naběračkou. Bůček se rozpadl na atomy. Polili jsme si tím ty nalité brambory. Z hlubokých talířů, pěkně lžícema, ale chuťově (byl hlad) skvělé. Jen pár otázek zůstalo nezodpovězeno: Kterej idiot peče bůček v remosce, když hřejou kuchyňský kamna? Kterej idiot nedokáže ohlídat brambory? No, kterej??? Ale vítězství bylo moje: Kterej idiot nechal stát ty piva na dvorku, když je deset pod nulou? Cha chá, dva matfyzáci a tři stavaři!
Tož toť idiotův bůček. Na fotku to tedy fakt nebylo, snad jen obličeje budoucích ingů, když zjistili, že podcenili základní fyziku a popraskalo jim pivo na tři dny. (A taky podotýkám, že na onom výletě měl výraz idiot zcela výsostné postavení pramenící z určité hry, ale zrovna se to trefilo 🙂 )
Ale tu fotku by to chtělo, ne toho bůčku, ale toho idiota…možná by to bylo skupinové foto…
Do té velké se vejde neskutečné množství špalíčku a těch malých stehynek od spalicku. Vrazi se mezi ne máslo , sůl . Gril kořeni jediné Vitana nebo bylinky v létě a za 70 min sedí vnuci s výhrnutymi rukávy kolem stolu ( v počtu 4-5 ) a likviduji obsah . Musí se to max 2x polit výpekem. Bez práce koláče . Dospěli se těší , ze na ne něco zbude
Já oceňuji to, že se mísa snadno umyje, protože se nic nenapálí, samozřejmě používám jen dřevěné vařečky. Mám i teflonový wok, nemá žádné škrábnutí, protože to chce zkrátka citlivé zachzení .
No ten můj Wok je asi 35 let starý, tak už má nárok a byl to výrobek Made in China. Lehký železný výlisek, spíš jako rýžovací pánev, než na vaření. Ale je u nás stále oblíbený. Když z něj opadal teflon, tak jsme začali používat i na ohništi, na rychou přípravu třeba ryb, škeblí, ap u moře ap.